сколіоз

сколіоз

сколіоз - це порушення розвитку хребта, що виявляється стійким боковим викривленням. Причини появи змін в хребті до кінця не вивчені, але в більшості випадків пов'язані з недорозвиненням хребців або міжхребцевих зчленувань під впливом ендогенних і екзогенних факторів. До ендогенних відносять спадкова схильність, порушення мінерального обміну в кістках, слабкий м'язовий корсет або неправильне його формування. До екзогенних неправильна поза під час тривалого сидіння, гіподинамія, неправильне харчування і т.д.

Як виявляється захворювання

Сколіоз зовні проявляється стійким боковим викривленням лінії хребта, асиметрією складок спини, односторонньої виступає над рівнем спини лопаткою. Захворювання може провялятся ознаками дегенеративного дистрофічного запального процесу, який супроводжується болями в спині, спазмом м'язів, гіпертрофією на одній стороні і гіпотрофією на інший, головокружениями, порушеннями іннервації кінцівок, дисбалансом в роботі внутрішніх органів. Для більш точної постановки діагнозу виконують рентгенографію, комп'ютерну томографію, магніто-резонансну томографію

 • асиметрія лопаток
 • хронічні болі в спині
 • обмеження рухливості в хребті
 • викривлення хребта
 • порушення функції м'язів спини

Беленського Жан Віталійович

Лікар вищої категорії, нейрохірург

Досвід роботи 25 років

Чому важливо вчасно звернутися до лікаря?

У важких випадках сколіоз може призводити до інвалідизації, порушень розвитку кістково-м'язової системи, вираженого викривлення хребта, в деяких випадках неможливості пересуватися, відповідно відбувається соціальна і фізичної дезадаптація, формується хронічний дегенеративний процес, впливає на роботу практично всіх органів і систем організму.

 • виражене викривлення хребта
 • дистрофія та порушення функції м'язів спини
 • порушення іннервації і кровопостачання органів
 • формування естетично непривабливого горба
 • непереносимість тривалих статичних і динамічних навантажень
 • порушення роботи внутрішніх органів (серця, легких, печінки і т.д.)
 • радикуліт
 • ознаки остеохондрозу

Записатися на прийом за 5 хвилин

етапи лікування

Огляд фахівцями і діагностика

1

На даному етапі здійснюється обстеження пацієнта, визначення відхилень у розвитку хребта, ступінь викривлення, величину фізіологічних вигинів. При необхідності проводиться дослідження за допомогою сучасного діагностичного обладнання та консультації суміжних фахівців, за результатами яких визначається подальший план заходів.

РОЗРОБКА СТРАТЕГІЇ І ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ

2

Етап включає розробку комплексу заходів, спрямованих на профілактику або уповільнення прогресування процесу. У комплекс лікувальних заходів входить робота на спеціальному реабілітаційному обладнанні, medikamentoznaya терапія. Даний етап проводиться під обов'язковим наглядом медперсоналу з метою визначення динаміки та корекції лікувальних заходів.

ДИНАМІЧНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

3

На етапі динамічного спостереження тривають лікувальні і відновлювальні процедури, однак пацієнту дається більше свободи для контролю за своїм станом, проводяться тільки невеликі корекції в залежності від самопочуття і контрольних показників. В кінці цього етапу проводиться скринінг, за результатами якого визначається рівень поліпшення стану.

КОНТРОЛЬ І ПРОФІЛАКТИКА

4

Етап включає багаторівневий тривалий підтримку у вигляді заходів, спрямованих на формування здорового організму дитини. Періодично проводиться обстеження на предмет можливих відхилень, при наявності яких виробляється профілактична стратегія або підтримують заходи.

Про нашу клініку

спеціалізовані клініки - лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи і ревматологічних захворювань

лікарі
європейського рівня

сучасна
лікувальна база

Поєднання класичних і
авторських методик лікування

Успішно вилікували понад 3000
пацієнтів

Ваші відгуки дуже важливі для нас

Наші лікарі і фахівці різної спеціалізації, пов'язані однією метою - прагненням зробити Вас здоровими і активними

Записатися на прийом