сколіоз

сколіоз

сколіоз – это нарушение развития позвоночника, проявляющееся стойким боковым искривлением. Причины появления изменений в позвоночнике до конца не изучены, но в большинстве случаев связаны с недоразвитием позвонков или межпозвоночных сочленений под воздействием эндогенных и экзогенных факторов. К эндогенным относят наследственная предрасположенность, нарушения минерального обмена в костях, слабый мышечный корсет или неправильное его формирование. К экзогенным неправильная поза во время длительного сидения, гиподинамия, неправильное питание и т.д.

Як виявляється захворювання

Сколиоз внешне проявляется стойким боковым искривлением линии позвоночника, асимметрией складок спины, односторонней выступающей над уровнем спины лопаткой. Заболевание может провялятся признаками дегенеративного дистрофического воспалительного процесса, который сопровождается болями в спине, спазмом мышц, гипертрофией на одной стороне и гипотрофией на другой, головокружениями, нарушениями иннервации конечностей, дисбалансом в работе внутренних органов. Для более точной постановки диагноза выполняют рентгенографию, компьютерную томографию, магнито-резонансную томографию

 • асимметрия лопаток
 • хронические боли в спине
 • ограничение подвижности в позвоночнике
 • викривлення хребта
 • нарушение функции мышц спины

Беленського Жан Віталійович

Лікар вищої категорії, нейрохірург

Досвід роботи 25 років

Чому важливо вчасно звернутися до лікаря?

В тяжелых случаях сколиоз может приводить к инвалидизации, порушень розвитку кістково-м'язової системи, выраженному искривлению позвоночника, в деяких випадках неможливості пересуватися, відповідно відбувається соціальна і фізичної дезадаптація, формируется хронический дегенеративный процесс, влияющий на работу практически всех органов и систем организма.

 • выраженное искривление позвоночника
 • дистрофия и нарушения функции мышц спины
 • нарушение иннервации и кровоснабжение органов
 • формирование эстетически непривлекательного горба
 • непереносимость длительных статических и динамических нагрузок
 • нарушения работы внутренних органов (сердца, легких, печени и т.д.)
 • радикулиты
 • признаки остеохондроза

Записатися на прийом за 5 хвилин

етапи лікування

Огляд фахівцями і діагностика

1

На даному етапі здійснюється обстеження пацієнта, определение отклонений в развитии позвоночника, степень искривления, величину физиологических изгибов. При необхідності проводиться дослідження за допомогою сучасного діагностичного обладнання та консультації суміжних фахівців, по результатам которых определяется дальнейший план мероприятий.

РОЗРОБКА СТРАТЕГІЇ І ТАКТИКИ ЛІКУВАННЯ

2

Етап включає розробку комплексу заходів, спрямованих на профілактику або уповільнення прогресування процесу. У комплекс лікувальних заходів входить робота на спеціальному реабілітаційному обладнанні, medikamentoznaya терапія. Даний етап проводиться під обов'язковим наглядом медперсоналу з метою визначення динаміки та корекції лікувальних заходів.

ДИНАМІЧНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

3

На етапі динамічного спостереження тривають лікувальні і відновлювальні процедури, однак пацієнту дається більше свободи для контролю за своїм станом, проводяться тільки невеликі корекції в залежності від самопочуття і контрольних показників. В кінці цього етапу проводиться скринінг, за результатами якого визначається рівень поліпшення стану.

КОНТРОЛЬ І ПРОФІЛАКТИКА

4

Етап включає багаторівневий тривалий підтримку у вигляді заходів, спрямованих на формування здорового організму дитини. Періодично проводиться обстеження на предмет можливих відхилень, при наявності яких виробляється профілактична стратегія або підтримують заходи.

Про нашу клініку

спеціалізовані клініки - лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи і ревматологічних захворювань

лікарі
європейського рівня

сучасна
лікувальна база

Поєднання класичних і
авторських методик лікування

Успішно вилікували понад 3000
пацієнтів

Ваші відгуки дуже важливі для нас

Наші лікарі і фахівці різної спеціалізації, пов'язані однією метою - прагненням зробити Вас здоровими і активними

Записатися на прийом